Bon Art Junior Fest

Zařazení

Hudební | Zpěv | Klasický | Lidový | Pop, jazz, muzikál | Ostatní, jinde nezařazené

Datum konání

23. 10. 2024

Forma konání

Prezenčně

Místo konání

Praha 1
Hlavní město Praha
Divadlo Hybernia

Věk účastníků

od 10 let do 16 let

Počet soutěžních kol

3

Cena

500 Kč

Bon Art Junior Fest

Druhý ročník pěvecké soutěže pro mládež

Bon Art Junior Fest zahájil druhý ročník mezinárodní pěvecké soutěže, která přináší jedinečnou příležitost pro mladé pěvecké talenty ve věku 10–16 let z celého světa představit svůj umělecký potenciál. Soutěžní festival vyvrcholí finálovým koncertem v Divadle Hybernia v Praze 23. října 2024. V porotě opět zasednou přední tváře české hudební scény včetně zpěvačky Lenny. Zaregistrovat se můžete už nyní na https://www.bonartfest.cz/soutez/registrace-do-souteze

Bon Art Junior Fest se stává nezbytným katalyzátorem pro objevování a podporu mladých pěveckých talentů. Z přihlášených adeptů vybere odborná porota šest účastníků z České republiky, z každé vybrané země mimo ČR pak budou soutěžit 1-2 účastníci. Ti se po týdenních přípravách s orchestrem, hudebních workshopech, zkouškách s hlasovým poradcem a stylisty představí během finálového večera za doprovodu Bon Art Pops Orchestra.

V minulém ročníku zvítězil dvanáctiletý Max Behenský z Hrádku, který si odnesl nejen krásný zážitek, nové zkušenosti, ale i finanční odměnu v hodnotě 4000 eur. „Dostat se až do finále mezinárodní pěvecké soutěže Bon Art Junior Fest byl můj velký sen... Vítězství pro mě znamená opravdu velmi moc. Soutěž bych všem doporučil. Držím se toho, že vše se má zkusit. Protože když nezkusíte, můžete litovat. Nejde o zlatou medaili, protože vítězem je tady vlastně každý. Stěžejní jsou zkušenosti a také to, že se soutěžící navzájem inspirují,” říká Max Behenský.

Říjnový finálový večer plný hudby a emocí nabídne soutěžícím možnost vystoupit se sólovou písní a zazpívat několik společných skladeb za doprovodu dámského symfonického orchestru Bon Art Pops Orchestra. Finálový galavečer přinese nejen umělecký zážitek, ale také soutěž o finanční odměnu, opět ve výši 4000 eur, která bude udělena vítězi soutěže.

Od počátku je se soutěží spojeno několik tváří českého showbyznysu, například zpěvačka Lenny. V porotě zasedna i letos. „Festival zprostředkovává mladým zpěvákům skvělou příležitost vystupovat před skutečným publikem, což není vždy jednoduchá zkouška. Navíc mají prostor předvést svůj talent před porotou profesionálů. Pro mnohé talenty to může být úžasný odrazový můstek k dalším budoucím úspěchům,” říká.

Přihlášky do nového ročníku jsou otevřeny do 15. dubna 2024. Bon Art Junior Fest zůstává prostředkem pro mladé talenty, kteří touží po úspěchu ve světě hudby, a poskytuje jim platformu k růstu, sebevyjádření a profesionálnímu rozvoji.

Podmínky

Soutěžící z České republiky je povinen vyplnit registraci do soutěže a dále zajistit veškeré náležitosti uvedené na webových stránkách soutěže, tzn.:
a) řádně vyplnit registraci do soutěže do I. výběrového kola
b) soutěžícíNEPŘIKLÁDÁkregistracinahrávku
c) svoji barevnou portrétní fotografii (součást elektronické registrace do soutěže)

Celé znění Podmínek na www.bonartfest.cz

Organizace, průběh

1. Soutěž se pro účastníky z České republiky skládá ze dvou výběrových kol: I. výběrové kolo a II. výběrové kolo.
2. Soutěžící zde budou mít šanci v jednotlivých kolech zabojovat o účast ve světovém Grand finále festivalu Bon Art Junior Fest a to za doprovodu Bon Art Pops Orchestra dne 23. 10. 2024 v praž- ském divadle Hybernia.
3. Ve II. výběrovém kole bude přímo vybráno šest finalistů z České republiky, kteří splní a splňují podmínky přihlášení a kteří budou vybráni odbornou porotou k postupu do finálového klání. Tito pak budou mít zajištěné finále na festivalu Bon Art Junior Fest, kde spolu s ostatními vybranými soutěžícími z třetích zemí vystoupí v pražském divadle Hybernia před odbornou porotou.

Ceny v soutěži

Všichni finalisté si projdou týdenními přípravami s orchestrem, hudební workshop, zkoušky s hlasovým poradcem a získají tak mnoho nových zkušeností. Říjnový finálový večer plný hudby a emocí pak nabídne soutěžícím možnost vystoupit se sólovou písní a zazpívat několik společných skladeb za doprovodu dámského symfonického orchestru Bon Art Pops Orchestra. Finálový galavečer přinese nejen umělecký zážitek, ale také soutěž o finanční odměnu, opět ve výši 4000 eur, která bude udělena vítězi soutěže.