Mezinárodní den tance

Zařazení

Taneční

Datum konání

od 27. 4. 2024 do 29. 4. 2024

Čas konání

27.4 - 29.4. 2024

Forma konání

Prezenčně

Místo konání

Praha
Hlavní město Praha
Střelecký ostrov, Praha - hlavní scéna, Nová scéna Národního divadla, Praha

Mezinárodní den tance

Mezinárodní den tance je celosvětově uznávaný svátek zapsaný pod UNESCO, který každoročně připadá na 29. dubna na památku narození tanečního reformátora Jeana-Georgese Noverrea. K této příležitosti Art 4 People už po desáté v řadě připravuje oslavy tance v podobě programu pro veřejnost, nabitého vystoupeními nejlepších českých tanečníků, tanečními workshopy pro širokou veřejnost a vrcholícího společným baletním tréninkem, celorepublikovým flashmobem a GALA představením profesionálních tanečních souborů. V roce 2023 se do Mezinárodního dne tance zapojilo 50 tanečních subjektů s více než 400 účastníky z 20 zemí z celého světa (krom Evropy i např. Japonsko, Nigérie, Indie aj.), a to v rámci tradičního celodenního programu na Střeleckém ostrově 29. dubna, tak v rámci dvou unikátních GALA představení, která proběhla na Nové scéně Národního divadla 30. dubna.

Poslední ročník oslav navštívilo téměř 7000 lidí, nejen díky tanečnímu flashmobu ji pak v online prostoru zaznamenalo na sociálních sítích přes 100 000 online uživatelů.

Věříme, že se v roce 2024 podaří tuto účast překonat – detaily programu oslav jsou již nyní v aktivní přípravě!

Tak na viděnou při oslavách v roce 2024!

Podmínky

Rádi byste svými choreografiemi nebo taneční výukou přispěli do programu Mezinárodního dne tance a rozšířili tak povědomí o vašem tanečním stylu či skupině?
Deadline pro zasílání přihlášek je 28. 3. 2024.