Festival - Hraj si, dívej se a tvoř!

Zařazení

Literárně dramatický | Autorská (vlastní) tvorba | Divadelní hra | Kolektivní tvorba - divadlo | Loutkové | Pohybové | Pro děti | Ostatní, jinde nezařazené

Datum konání

od 3. 6. 2024 do 8. 6. 2024

Čas konání

Forma konání

Prezenčně

Místo konání

Liberec 14
Motyčkovic klika z.s. Horská 165

Věk účastníků

od 3 let do 100 let

Festival - Hraj si, dívej se a tvoř!

Divadlo a jeho techniky jako způsob jak poznat svět i sebe.
Šestidenní festival, který ukazuje pestrost loutkového divadla, zapojí veřejnost, pedagogy i školy.

Od pondělí do pátku se v rámci festivalu budou moci interaktivního divadelního představení zúčastnit MŠ a I. Stupeň ZŠ. Cílem akce je nabídka kulturního vyžití pro všechny věkové kategorie a různé cílové skupiny se stejným cílem organizátorů – představit současné divadlo pro děti. To znamená přiblížení jednotlivých oblastí divadla široké veřejnosti a tím zvednout povědomí o současné tvorbě. Jde o ukázky a propojení divadelní improvizace se sebe rozvojovými aktivitami v návaznosti na dramatickou výchovu. Dále potom seznámení pedagogů s možností DV v různých oblastech vzdělávání a nakonec i destigmatizace loutek.


Nejen, že děti shlédnou představení, ale dostanou k němu i pracovní listy s aktivitami, které na dětské představení navážou a děti i učitelé z tohoto zážitku mohou profitovat ještě další dny. V odpoledních hodinách potom budou realizovány 3 praktické a zážitkové workshopy pro pedagogy, které jim formou zážitkové pedagogiky zprostředkují jiný pohled na dramatickou výchovu a tvořivost, na kterou se v současné uspěchané době zapomíná. Během víkendu budou probíhat workshopy a divadelní představení pro širokou veřejnost – jak profesionální, tak amatérská uskupení představí současné divadlo pro děti. Workshopy i představení ukážou úroveň různých divadel, přiblíží současnou divadelní tvorbu a účastníci se budou moci zúčastnit i tvořivých dílen v návaznosti na jednotlivá představení a diskuzí nad zhlédnutým divadlem.