Hradecké Guitarreando 2024

Zařazení

Hudební | Kytara

Datum konání

31. 5. 2024

Forma konání

Prezenčně

Místo konání

Hradec Králové
Královéhradecký kraj
ZUŠ Střezina, Luční 838

Věk účastníků

od 7 let do 21 let

Počet soutěžních kol

1

Cena

1000,- Kč startovné

Hradecké Guitarreando 2024

národní kytarová soutěž
Hradecké Guitarreando je jednokolová národní soutěž ve hře na kytaru. Soutěž je určena pro děti a mládež z uměleckých škol ale i amatérské hudebníky do 21 let.

Podmínky

Soutěž je vyhlášena pro žáky a studenty ZUŠ i amatéry do maximálního věku 21 let. Letos soutěží sóloví hráči na elektrickou a basovou kytaru. Soutěžní program musí obsahovat jedno dvanáctitaktové blues nebo jazzový standard a minimálně jednu skladbu s podehrávkou na předem zaslaném zvukovém nosiči nebo s jedním korepetitorem. Hra z paměti není podmínkou. Počet skladeb v daném časovém limitu není omezen.

Organizace, průběh

Soutěž se koná v budově v Luční ulici 838. Ubytování v Hradci Králové nezajišťujeme, případně můžeme poskytnout možnost noclehu zdarma ve vlastním spacím pytli v učebnách ZUŠ. Závazné objednávky na ubytování ve škole zašlete spolu s přihláškou na soutěž. Rušit nebo upravovat přihlášku s nárokem na vrácení startovného je možné pouze do 30. dubna 2024. Stravování doporučujeme řešit v blízkých restauracích a po celou dobu konání soutěže bude otevřen slušně zásobený školní bufet.

Ceny v soutěži

Soutěží se ve třech kategoriích.
I. kategorie - do 13 let - 3-6- minut
II. kategorie - 14 - 17 let - 4 - 8 minut
III. kategorie - 18 - 21 let - 5 - 10 minut

Ceny jsou vždy na vysoké úrovni, hlavní cenou bývá kytara, pak jsou to struny, ladičky, zpěvníky...zkrátka věci, co hudebníci ocení a užijí.

Fotogalerie