Festival bicích nástrojů

Zařazení

Hudební | Bicí nástroje

Datum konání

od 1. 12. 2023 do 3. 12. 2023

Čas konání

Forma konání

Prezenčně

Místo konání

Brno
Jihomoravský kraj
Divadlo na Orlí, Orlí 19

Cena

Zdarma

Festival bicích nástrojů

Mezinárodního bienále hráčů a hráček na bicí nástroje, které organizuje Hudební fakulta JAMU v Brně
Festival bicích nástrojů – to je název mezinárodního bienále hráčů a hráček na bicí nástroje, které organizuje Hudební fakulta JAMU v Brně. Nastupující generace perkusionistů/ek z českých i zahraničních konzervatoří a akademií dostává na festivalu příležitost ukázat svůj talent. Festival bicích nástrojů vznikl v roce 2010 jako absolventský projekt Kamily Pětrašové.

Festival, který je díky své dramaturgii ojedinělou akcí v České republice, si klade za cíl představit bicí nástroje jako svébytný prvek současné hudby. Tato nejstarší a nejrozsáhlejší nástrojová skupina prostupuje napříč nejrůznějšími hudebními žánry. Proto i na festivalu jsou zastoupeny nástroje jako tympány, bicí souprava, marimba, djembé, zvony, steel drums, vibrafon, templbloky, gongy, timbales, bonga, činely, xylofon, darbuky… To vše, a mnohem víc dokáže rozeznít mladá generace interpretů/ek při svých festivalových koncertech.

Ozdobou festivalu od jeho založení v roce 2010 jsou workshopy a koncerty předních zahraničních pedagogů/žek a sólistů/ek. Letošní sedmý ročník k nám přivede hosty z Francie a Rakouska.

Doprovodnými akcemi budou již tradičně prodejní výstavy výrobců bicích nástrojů, a také výstava ke 40. výročí zahájení výuky hry na bicí nástroje na JAMU

Jednotlivé koncerty, workshopy i výstavy jsou přístupné jak pro studenty/ky a odborníky/ce, tak pro širokou veřejnost. Vše se odehraje již tradičně
v Divadle na Orlí / Hudebně-dramatické laboratoři JAMU, a to od 1. do 3. prosince 2023.

Fotogalerie