Leszek & Hali

Zařazení

Taneční

Čas konání

Každý pátek od 19:00 v Ostravě Hrabůvce.

Forma konání

Prezenčně

Místo konání

Ostrava
Moravskoslezský kraj
Gruby Bar - Dr. Martínka 1590/6, 700 30 Ostrava-jih-Hrabůvka

Cena

150 Kč / hodina

Leszek & Hali

Kizomba - Tanec, který tě pohladí.
Kizomba je párový tanec, který má své kořeny v africké Angole. Je to tanec plný něhy, spojení a radosti. Kizomba se tančí na blízko a vyznačuje se typickými pohyby ženy “ginga” a muže “banga”. Semba je rychlejší a živější varianta Kizomby, která je obohacena o různé triky a figury, jenž překvapí partnerku. Lektoři ti naučí oba tance zde v Ostravě. Přijď a zamiluj se do Kizomby!

Všude slyšíš Kizomba Ostrava, ale co to vlastně je a kdo za tím vším stojí?
Kizomba Ostrava je více než jen kurz tance. Je to komunita lidí, kteří sdílejí vášeň pro tento energický tanec. Za Kizombou Ostravou stojí dva nadšení lektoři, kteří mají bohaté zkušenosti a znalosti. Rádi bychom ti je představili.

Hali je profesionální fotografka a úžasná followerka všech tanců, na které si vzpomeneš. Jako dítě tančila balet a v mládí folklor. V dospělosti se zamilovala do social dance, učila se jako první Salsu kterou později i vyučovala a pak objevila Kizombu, Sembu a hned na to následoval Zouk.

Leszek je rekreolog, animátor, lektor, markeťák, podnikatel, prostě od každého trochu. Tančit začal v 15 letech na tanečních, později se věnoval závodnímu tancování a tanec začal učit ve svých 20 letech. K social dancing se dostal v roce 2013, začal Salsou, kterou později i vyučoval, následovala Kiozmba, Semba i Zouk.

Hali a Leszek se Kizombě intenzivně věnují přes 5 let. Začali na lekcích Kizomby Ostrava, pod vedením Venduly Garbaczové (díky Vendy *hearth*). Po několika měsících začali jezdit na všechny okolní Kizombové festivaly do Prahy, Brna, Katowioc, Wroclavi, Lisabonu, a dalších měst. Intenzivně na sobě pracovali a trénovali často i 6 hodin týdně. Aby zlepšili svůj taneční um, měli individuální lekce se světovými lektory jako na příklad Hernury Jamba, Jacinto Teca, Mr. Tecas, Jules Bertrand a další… Kizomba Ostava jim byla svěřena v roce 2021 a od té doby jejich kurzy prošlo více než 100 účastníků, uspořádali spousty tanečních akcí a workshopů s různými českými i zahraničními lektory.
Toto léto vytvořili šňůru Open Air tančíren po Ostravě a Havířově a od Září jsou připraveni předávat informace o tanci, který už je nerozlučitelně spjat s jejich životy.

Pokud chceš poznat Hali a Leszka osobně a naučit se s nimi Kizombu, přijď na jejich kurzy nebo akce. Najdeš je na Facebooku nebo na Instagramu. Těšíme se na tebe!