Český hudební tábor mládeže

Zařazení

Hudební | Akordeon | Dechové hudby a orchestry | Flétna | Harfa | Klavír | Klavírní dua | Komorní hudba | Kytara | Sbory | Zpěv

Datum konání

od 27. 7. 2024 do 3. 8. 2024

Čas konání

Forma konání

Prezenčně

Místo konání

Horní Jelení
Pardubický kraj
Rekreační zařízení Tramtáryje

Věk účastníků

od 9 let do 19 let

Cena

9990,- Kč pro obor klavírní souhra a harfa, pro ostatní obory 9490,- Kč

Český hudební tábor mládeže

Zveme vás na letní hudební tábor pro děti a mládež od 9 do 19 let v Horním Jelení na Pardubicku. Děti si zahrají v orchestrech a jiných větších souborech, než na která jsou zvyklé z uměleckých škol, navážou nová přátelství a užijí si hudbou naplněné léto.
Přihlášky spouštíme v polovině prosince na webu www.chtm.cz

Podmínky

Český hudební tábor mládeže se koná každé léto již od roku 1997 v Horním Jelení. ČHTM navazuje na tradici velkých amerických hudebních táborů a v evropském prostředí je zcela jedinečný. Na táboře se každoročně schází více než stovka nadějných mladých hudebníků, aby se zde naučili něco nového, našli si nové přátele a prožili nezapomenutelné léto.
Českým hudebním táborem mládeže si za dobu jeho fungování prošlo více než čtyři tisíce muzikantů, z nichž nemalá část se nadále věnuje hudbě na profesionální úrovni. Předat studentům své zkušenosti také každoročně přijíždí dirigenti a učitelé z USA a jiných zemí světa.
Mezi obory, které ČHTM nabízí, patří: symfonické orchestry (smyčcový, symfonický a symfonický dechový), čtyřruční (někdy i víceruční) klavír, soubor zobcových fléten, harfový soubor, pěvecký sbor, české divadlo, kytarový soubor, akordeonový soubor.
Během dne se scházíme v jednotlivých tělesech a nacvičujeme skladby a divadelní kusy na závěrečné vystoupení.
Ale nebojte, nehrajeme celé dny! Kromě hraní na nástroje máme také velký výběr volitelných oborů – sport, divadlo, anglickou konverzaci, kreslení, turistiku, jazzband a další. Večer nás čeká koncert, kde se představují jednotlivé sekce a zároveň se učíme vzájemné podpoře a toho, jak se zbavit strachu z vystupování. Po koncertech vedoucí připravují zábavné programy, třeba táborák, noční hry, diskotéku a jam session apod.

Organizace, průběh

Tábor se koná v Rekreačním zařízení Tramtáryje u Horního Jelení. Sezóna 2024 proběhne již klasicky ve dvou bězích v termínech 27.7. - 3.8. a 4.8. - 11.8. Děti jsou ubytovány ve zděných domech a dřevěných bungalovech v klidném areálu uprostřed lesů. V areálu je bazén, fotbalové, basketbalové a volejbalové hřiště nebo třeba kolotoč. Zajištěná je také strava je 6x denně a pitný režim, pedagogický i zdravotnický dozor. Učiteli hlavních oborů jsou zkušení pedagogové, kteří rádi pracují s dětmi a předávají jim své zkušenosti.