Kytarový institut

Zařazení

Hudební | Kontrabas | Kytara | Ostatní, jinde nezařazené

Datum konání

od 30. 11. 2023 do 29. 11. 2024

Čas konání

Dle domluvy, Skupinová lekce, Individuální lekce, Letní akademie Kytarového Institutu, Letní kurzy Kytarového Institutu,

Forma konání

Prezenčně

Místo konání

Brno
Jihomoravský kraj
Kytarový institut - Gorkého 1

Cena

dle propozic na webu akce

Kytarový institut

Výuka hry na kytaru, baskytaru, kontrabas, ukulele nebo songwritingu
Kytarový Institut je kreativní prostředí a soukromá škola pro strunné nástroje, kompozici a improvizaci určená pro všechny úrovně pokročilosti a věkové kategorie. Najdete u nás pět oddělení pro Rock & Heavy, Jazz-Blues, Pop-folk, Flamenco a Klasiku. Dále vyučujeme čtyři předměty hudební teorie: Hudební teorie pro kytaristy, Hudební teorie pro skladatele, Instrumentace a aranžování, Intonace a rytmus. K vytvoření vlastního formátu jsme se inspirovali během pobytů na vysokých hudebních školách v Evropě i Americe. Autorem projektu je skladatel a kytarista František Chaloupka, který institut v roce 2014 založil.

Institut spolupracuje s hudebními profesionály střední generace, kteří patří mezi nejvýraznější osobnosti naší hudební scény. Většina z těchto lektorů absolvovala pobyty na prestižních vysokých školách v Evropě či Americe a má za sebou řadu uměleckých úspěchů s pravidelnou koncertní a tvůrčí činností. Výuka je rozdělena na tři trimestry, které jsou kromě výuky naplněny lekcemi, workshopy, jam sessiony nebo nahráváním skladeb.

Kytarový Institut disponuje vlastní knihovnou s odbornou literaturou a online systémem s hudebními materiály a tréninkovými mp3, které jsou k dispozici všem posluchačům. Začátečníkům nabízíme nástroje k zapůjčení nebo pomoc při výběru a koupi nástroje. Ve spolupráci s brněnskou prodejnou hudebních nástrojů Music City nabízíme posluchačům institutu 10% slevu na koupi hudebních nástrojů a příslušenství.

Zajímá nás, jaké kapely a interprety preferujete a podle toho přizpůsobujeme cvičební materiál na lekcích. Techniku hry tak vyučujeme na riffech a sólech vašich oblíbených kapel, hodiny jsou nabité společným cvičením a hrou s lektorem. K rozvíjení tvůrčích nadání patří také lekce kompozice, songwritingu, improvizace a studiové práce.

Podmínky

Začít s lekcemi můžete kdykoli, pošlete nám vyplněnou přihlášku a my se Vám ozveme.

Organizace, průběh

Nabízíme výuku skupinovou a individuální, dle zájmu posluchačů:

SKUPINOVÁ LEKCE - Na lekci max. 3 studenti, ideální pro úplné začátečníky i mírně pokročilé, cvičí se technika hry i skupinová souhra, hodiny efektivně rozvíjí smysl pro rytmus, takže třeba po roce už jsou i úplní začátečníci schopni hrát v kapele s rytmikou. Objem látky, která se stihne na skupinových lekcích je stejná jako na lekcích individuálních.

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE - Rozvíjení technických a muzikálních dovedností hráče s individuálním přístupem lektora. Zohledňuje se preferovaný žánr studenta, oblíbené kapely, kytaristé a krátkodobé i dlouhodobé cíle posluchače. Individuální lekce mají smysl v případě, že už hráč ovládá techniku a je alespoň středně pokročilý.

LETNÍ AKADEMIE KYTAROVÉHO INSTITUTU – Výuka u nás probíhá i přes léto! Během měsíců července a srpna se kromě lekcí a hudební teorie můžete zúčastnit také Letních kurzů Kytarového institutu a setkat se s nejvýraznějšími osobnostmi naší hudební scény.

LETNÍ KURZY KYTAROVÉHO INSTITUTU – Týdenní letní kurzy konané na konci srpna jsou vyvrcholením Letní akademie. Zahrajete si s námi na jam session, promítneme si hudební dokumenty, dozvíte se něco nového na workshopech s významnými osobnostmi a užijete si koncerty našich hostů i lektorů.

Ceny v soutěži

Nadělte svým blízkým dárkový poukaz do Kytarového Institutu:
https://kuponio.cz/poukaz/koupit/kytarovy-institut

Fotogalerie