I-AME Mistrovská akademie a Hudební tábor

Zařazení

Hudební | Komorní hudba

Datum konání

od 12. 7. 2024 do 21. 7. 2024

Čas konání

Forma konání

Prezenčně

Místo konání

Praha

Věk účastníků

od 7 let

Cena

Hudební tábor 6000 Kč, Akademie a Jazzový program 9900 za 10 dnů s koncerty a obědy

I-AME Mistrovská akademie a Hudební tábor

Magic Music at Magic Prague
Mezinárodní asociace pro hudební vzdělávání je mezinárodní nezisková organizace. Naším posláním je podporovat nejvyšší standardy hudebního vzdělávání studentům všech věkových kategorií a schopností. V I-AME věříme, že nejlepší způsob, jak se učit, je učit se od těch nejlepších. Proto jsme sestavili tým zkušených pedagogů, mentorů a umělců, kteří povedou letní mistrovskou akademii a hudební tábor.

Letní akademie I-AME „Magic Music in Magic Prague“ je jedinečnou příležitostí k prozkoumání bohatého kulturního dědictví Prahy a zároveň k rozvoji vlastních schopností a dovedností. Účastníci budou mít příležitost zažít pulzující hudební scénu města, prozkoumat jeho ikonické památky díky kterým je Praha tak kouzelná.

Letos budeme v srdci Prahy a ve spolupráci s Konzervatoří Jana Deyla posuneme naši letní hudební akademii na vyšší úroveň. Účastníci navštíví přednášky, workshopy a koncerty zaměřené na klasickou hudbu. Program je otevřený pro všechny věkové kategorie, je požadována základní dovednost hry na nástroj, pro komorní hru však nejsou vyžadovány žádné předchozí zkušenosti.

Za účasti předních českých i světových umělců a pedagogů pořádáme letní hudební akademii pro mladé umělce a hudební tábor pro děti. Pořádáme hudební festival s hosty, pedagogy a účastníky akademie a tábora. Hledáme začínající talentované umělce, které představujeme na koncertech. Prostřednictvím kreativních hudebních a výtvarných programů posilujeme osobnostní a kulturní rozvoj mladé generace.

Podmínky

Je potřeba vyplnit přihlášky na stránce https://apply.i-ame.org. Po jejím vyplnění se vám otevře účastnická sekce, kde můžete nahrát ukázku své hry (nebo poslat link na existující nahrávku) a zaplatit zálohu. Pokud budete potřebovat ubytování, můžete si ho zde také objednat.

Organizace, průběh

Zahájíme 12. 7. 2024 odpoledne, zde se navzájem představíme s pedagogy a studenty. Večer společně navštívíme zahajovací koncert. Během první poloviny následujícího týdne budeme mít další koncerty pedagogů a hostů. Od soboty 13. července bude mít každý účastník sólové hodiny a komorní soubory. Studenti budo rozděleni podle výkonnosti a zkušeností také do Junior a Akademického orchestru. Všichni účastníci mají zajištěné obědy, děti také svačiny. Ubytovaní mají v ceně snídaně a ubytované děti do 14 let (z akademie nebo z tábora) také večeře.
Koncerty studentů budeme mít na Konzervatoři Jana Deyla v překrásném barokním sále, v sobotu pak strávíme celý den v Klášteře sv. Anežky české, kde se pochlubíme tím, co jsme nastudovali. Sólové skladby, komorní soubory v oblíbených promenádách, vystoupení orchestrů, vystoupení nejlepších souborů kombinující studenty a pedagogy.
Závěrečný den zajedeme na koncert do Tloskova, kde nás tradičně vítají, a i nám se tam velice líbí a chceme se vracet.

Ceny v soutěži

Všichni studenti obdrží diplomy a nějaký dárek, který bude připomínat studium na I-AME. Ti nejlepší budou mít možnost se na kurzy vracet se stipendiem. Někteří pedagogové si vybírají z účastníků studenty do svých tříd na konzervatoře, hudební akademie, zahraniční univerzity.