Bohemia cantat Liberec

Zařazení

Hudební | Sbory | Musica sacra | Vokální skupiny | Soudobé | Spirituál a gospel | Zpěv

Datum konání

od 22. 8. 2024 do 25. 8. 2024

Čas konání

Forma konání

Prezenčně

Místo konání

Liberec
Liberecký kraj
Liberec - Dům kultury a další místa

Věk účastníků

od 15 let

Cena

účastnický poplatek 2500 Kč

Bohemia cantat Liberec

mezinárodní festival sborového zpěvu
Bohemia cantat je nesoutěžní festival sborového zpěvu, určený jednotlivým zpěvákům případně i celým sborům. Zpěváci se přihlašují do některého z ateliérů různého hudebního zaměření (stará hudba, česká klasická a moderní sborová tvorba, jazz a populární melodie, spirituály a gospely ...), které pod vedením špičkových sbormistrů nastudují krátký program.
Festival vrcholí veřejným koncertem jednotlivých ateliérů a závěrečným společným zpěvem všech účastníků festivalu.

Podmínky

Radost ze zpěvu a sborového zvláště, uhrazený účastnický poplatek a vybraný festivalový ateliér.

Organizace, průběh

V březnu bude zveřejněn program ateliérů a jejich sbormistři. Od 1. dubna jsou pak spuštěny přihlášky. Účastníci se hlásí do jednotlivých ateliérů dle svého zájmu, až do naplnění kapacity příslušného hlasu a ateliéru. Po uhrazení účastnického poplatku dostanou k dispozici noty a předem se připraví. V srpnu pak přijedou do Liberce na festival a společně s ostatními zpěváky ateliéru pod vedením příslušného sbormistra nacvičí zmíněný repertoár, který pak následně předvedou na koncertech - duchovní repertoár v sobotu v kostele, světský v neděli v Domě kultury. Během festivalu nacvičí také pár skladeb společně - všechny ateliéry dohromady, tyto písně pak také zazní na nedělním koncertě v Domě kultury.

Ceny v soutěži

Festival je nesoutěžní. Jde především o setkání a poznání nového repertoáru, sbormistrů, zpěváků... a o společné hudební tvoření .